Заклик до дій заради більш дикої Європи

Подальші кроки і практичне масштабування ревайлдингу по всій Європі

Hans Koster

Заклик до дій заради більш дикої Європи

Подальші кроки і практичне масштабування ревайлдингу по всій Європі

Ми закликаємо до повернення дикої природи Європи, щоб допомогти вирішити кліматичну та екологічну кризу та створити нові можливості для європейців.

 

Природоохоронні зусилля останніх 30 років у Європі й поза нею показали, що недостатньо просто захистити існуючу природу. Ми вважаємо, що масштабне відновлення природи, засноване на принципах ревайлдингу, має стати ключовим пріоритетом у політиці ЄС.

Ревайлдинг-ініціативи множаться, набирають обертів і дають результати по всій Європі. Саме зараз існує величезна потреби рухатися вперед і збільшувати масштаби практик ревайлдингу.

Приєднуйтесь до нас у поверненні дикої Європи, що надає переваги, якими ми всі можемо скористатися!

Ми закликаємо
Дізнайся більше
Приєднуйся та поділись
Дізнайся більше
Чому саме зараз?
Дізнайся більше
Принципи ревайлдингу
Дізнайся більше

Заклик до дій

 

Щоб досягти цього, ми закликаємо:

Громадян

вітати повернення дикої природи та різноманіття життя, користуючись дикими ландшафтами та морськими пейзажами та насолоджуючись великою кількістю вільних диких тварин по всій Європі.

Політиків та управлінців

зробити масштабне відновлення екосистем топовим пріоритетом політики, в рамках «Європейської зеленої угоди» та національних політик, використовуючи та поширюючи принципи ревайлдингу.

Фінансистів, інвесторів та страховиків

допомогти зробити ревайлдинг фінансово можливим та інвестиційно привабливим, а також підтримувати масштабні ініціативи з ревайлдингу різних ландшафтів та морів, використовуючи різні форми фінансування.

Водних менеджерів, енергетичні та навігаційні компанії

видалити штучні річкові бар’єри, відновлюючи дику природу, природний режим затоплення та природні рішення шляхом створення вільно текучих водних шляхів.

Річкових менеджерів

відновити природні заплави, щоб зменшити ризик повеней та зберігати воду у верхів’ях водозборів у періоди посухи.

Менеджерів водойм та водно-болотних угідь

очолити відновлення водно-болотних угідь та повторне зволоження торфовищ як основних поглиначів вуглецю, тим самим пом’якшуючи вплив кліматичних змін.

Прибережних та морських менеджерів

зменшити перешкоди, такі як прибережні захисні споруди та практики промислової риболовлі, а також створити зони заборони риболовлі, для відновлення прибережного та морського життя, тим самим допомагаючи впоратися з такими проблемами як підвищення рівня моря та температури.

Землевпорядників та управлінців

перейняти практику природного випасу, що підтримується фінансовою та регуляторною системою Європейської Комісії та здійснюються на рівні країн-членів ЄС.

Лісників та лісових менеджерів

очолити перехід до більш диких лісових ландшафтів шляхом прийняття екологічних принципів управління, виділяючи непридатні для господарювання ділянки та коридори в ландшафті, захищаючи останні старовікові ліси і дозволяючи (напів) диким травоїдним тваринам грати їх екологічну роль.

Менеджерів біорізноманіття та мисливців

допомагати відновити численні популяції різних диких видів шляхом створення недоторканих зон та вжиття підтримуючих заходів.

Виробників енергії

забезпечити перехід до вуглецево-нейтрального суспільства без руйнування диких територій та обмеження природних процесів. Особливо це стосується негативного впливу виробництва біомаси, вітроелектростанцій та сонячних полів.

Туристичних операторів, підприємців та менеджерів природоохоронних територій

скористатися можливостями, які надає ревайлдинг, для розвитку економіки на базі природних рішень та дикої природи.

Комунікаторів та маркетологів

розповсюджувати історії про ревайлдинг та ініціюювати відповідний діалог на всіх рівнях.

Вчених та дослідників

проводити пов’язані із ревайлдингом дослідження та моніторити його вплив, тим самим підсилюючи результати активностей з ревайлдингу.

Лідерів НУО, організацій громадянського суспільства та груп активістів

приєднатися до руху ревайлдинга та втілювати його в життя для вирішення криз у сфері біорізноманіття та клімату в Європі.

 

Приєднуйся та поділись

 

Ми заохочуємо всіх, хто захоплюється європейською дикою природою, прийняти і поділитися цим Закликом до дії заради більш дикої Європи.

 

Mark Hamblin/ Wild Wonders of Europe

Організації:
Приєднуйтеся до Заклика до дій

Ми запрошуємо організації спільно підписати Заклик до дії. Будь ласка, надішліть нам електронний лист (разом з логотипом), якщо ви хочете додати свою організацію.

Зв’язатися

Кожному:
Поділися Закликом до дій

Будь ласка, поділися цим Закликом до дій, використовуючи нижченаведений малюнок разом з хештегом #CallForAWilderEurope та посиланням на цю сторінку.

Join Our Call to Action for a Wilder Europe

Чому саме зараз?

 

Ніколи не було більшої необхідності рухатися вперед і нарощувати масштаби практичних дій з ревайлдингу. Саме зараз нам потрібен Заклик до дій з ревайлдингу, оскільки:

Європейська Комісія готує «Європейську зелену угоду». Це історична можливість підняти ревайлдинг вище в політичному порядку денному.

В політичних дискусіях щодо біорізноманіття та клімату природні рішення наразі визнані ключовим фактором. 2021–2030 роки оголошені ООН Десятиліттям відновлення екосистем.

Європейська Комісія готує нову стратегію з біорізноманіття на 2020–2030 рр., у якій ревайлдинг має бути визнаний законним, інноваційним та сучасним підходом до відновлення екосистем та видів.

Зростає кількість європейських країн (серед них Німеччина, Франція, Великобританія та Фінляндія), що підготували або готують політики, політичні заяви чи принципи щодо ревайлдинга та дикої природи.

Ревайлдинг-ініціативи множаться, набирають обертів і дають результати по всій Європі.

Молодь вимагає іншого майбутнього, в якому люди співіснують з природою та природні системи дозволяють громадам процвітати. Ми хочемо надихнути та дати можливість людям, особливо молодому поколінню, допомагати відновлювати природний світ.

Що таке ревайлдинг?

 

Ревайлдинг – це інноваційний та натхненний спосіб відновлення дикої природи Європи. Дозволяючи природним процесам переформатовувати та покращувати екосистеми, ревайлдинг може відновити наземні та водні ландшафти. Це призведе до зменшення найактуальніших проблем суспільства та створення простору, де природа та люди можуть процвітати в гармонії.

 

Ревайлдинг – це також про те, як ми думаємо. Йдеться про розуміння того, що ми є лише одним з багатьох видів, пов’язаних між собою заплутаною павутиною життя. Вона з’єднує нас з атмосферою, погодою, припливами, ґрунтами, прісноводними водоймами, океанами, а також зі всіма іншими живими істотами на планеті.

Grzegorz Lesniewski

Принципи ревайлдингу

 

Ми, хто практикує ревайлдинг по всій Європі, сформулювали набір принципів, які характеризують та спрямовують ревайлдинг в європейському контексті. Вони всі однаково важливі.

JUAN CARLOS MUÑOZ ROBREDO

Надавати мету та надію

Ревайлдинг розробляє бачення кращого майбутнього для людей та природи, яке надихає та мотивує. Ревайлдинг не тільки розповідає історію про багатше, більш життєздатне майбутнє, але також стимулює практичні дії та надає можливості співпраці вже зараз.

Staffan Widstrand / Rewilding Europe

Пропонувати природні рішення

Ревайлдинг допомагає зменшити кліматичні, екологічні, соціальні та економічні проблеми, пропонуючи та підтримуючи природні рішення.

Staffan Widstrand

Мислити креативно

Потрібно діяти новаторськими, інноваційними, опортуністичними та підприємницькими методами, з впевненістю вчитися на невдачах.

Andrey Nekrasov

Доповнювати природоохорону

Зміцнюючи дику природу та безліч переваг, що вона надає на всіх рівнях, ревайлдинг доповнює більш традиційні методи охорони природи.

Nuno Sá / Wild Wonders of Europe

Дозволити природі керувати

Ревайлдинг дозволяє відновленим природним процесам динамічно формувати наземні та морські ландшафти. Це зменшує необхідність майбутнього втручання людини в природу.

STAFFAN WIDSTRAND

Працювати в масштабах природи

Ревайлдинг закликає до масштабної роботи, щоб відновити різноманітність та багатства дикої природи, а також дати можливість природним процесам зміцнити стійкість екосистем.

Staffan Widstrand

Визнавати важливість людей

Ревайлдинг визнає роль людей, що працюють у великих, багатих природою екосистемах, а також їх культурні та економічні зв’язки з землею.

Staffan Widstrand / Rewilding Europe

Будувати економіки на основі природи

Відновлюючи дику природу та екосистеми, ревайлдинг надає нові економічні можливості шляхом забезпечення природних засобів для існування та отримання доходу.

Dan Dinu

Пам’ятати екологічну історію та діяти в контексті

Ревайлдинг бере до уваги здобутки багаторічної екологічної та культурної історії регіону. Зусилля з ревайлдингу враховують культурні, політичні та фізичні реалії наземних та морських територій.

Bogdan Comanescu

Працювати разом

Ми створюємо коаліції та надаємо підтримку на основі поваги, довіри та спільних цінностей. Необхідно об’єднати людей з різних сфер та галузей для спільної розробки інноваційних підходів ревайлдінгу та забезпечення найкращих результатів для громад та дикої природи.

Roy Beusker

Обмінюватися досвідом

Необхідно обмінюватися досвідом та навчатись від інших, щоб постійно вдосконалювати кращі практики ревайлдингу та досягати найліпших можливих результатів.

Початкові партнери:

 

Підтверджено:

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.